XVI MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ W LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM W ZŁOCIEŃCU

2 grudnia 2019 w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu odbył się XVI Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej. Po raz kolejny startowały zaproszone zespoły reprezentujące Salezjański Ośrodek Wychowawczy w Trzcińcu z opiekunem Robertem Olechowskim, Szkołę Podstawową nr 1 w Złocieńcu z opiekunem Michałem Osipiakiem, Szkołę Podstawową nr 3 w Złocieńcu z opiekunem Moniką Dmochowską oraz reprezentacje klas liceum ogólnokształcącego i branżowej szkoły I stopnia z ZSP w Złocieńcu.

W turnieju wystartowało 8 zespołów. Nie obyło się bez pięknychbramek i dramatycznych momentów.  Nie zabrakło  rozstrzygających mecze serii rzutów karnych. Było ich aż 4 – półfinały, mecz o trzecie miejsce i finał. Przez trybuny hali przewinęło się ponad 200 uczniów złocienieckich szkół, którzy na brak emocji nie mieli prawa narzekać. W rywalizacji chłopców nie było jednego kandydata do zwycięstwa. W gronie faworytów wymieniano reprezentacje klas III LO i II LO, Salezjański Ośrodek Wychowawczy w Trzcińcu oraz obrońców pucharu z przed roku reprezentację III klasy szkoły branżowej I stopnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu . Po dramatycznych i pełnych zwrotów akcji meczach, turniej wygrała klasa II LO o profilu wojskowo–sportowym pokonując w rzutach karnych reprezentację III klasy branżowej szkoły I stopnia. W meczu o trzecie miejsce reprezentacja SOW Trzciniec przegrała po dramatycznej serii rzutów karnych z reprezentacją  1 klasy szkoły branżowej I stopnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu. Zwycięską drużynę reprezentowali: – Remigiusz Sobieraj, Bartosz Smyk, Patryk Lemmen, Jakub Somrowski, Mikołaj Kirkis, Robert Ślusarski, Kacper Lisowski i Hubert Okoń. Pozostali medaliści grali w składach:  III klasa branżowa szkoły I stopnia -Adrian Jastrzębowski, Marcin Majdan, Sebastian Malewicz, Konrad Paliński i Jakub Pawłowski;I klasa szkoły branżowej I stopnia klasa – Dawid Majdan, Jakub Jaroński, Dominik Grenda, Tomasz Borowik, Mateusz Doniak, Dawid Zawadzki i  Mateusz Stojak. Mecze sędziowali Robert Olechowski i Marcin Wiliński. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali organizatorzy – Marcin Wiliński i Włodzimierz Rutkowski, nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu.

Tekst: Marcin Wiliński.

Foto: Małgorzata Poręba i Marcin Wiliński.