ADOPTOWALIŚMY TRZY KOALE Z AUSTRALII

 

Mamy trzy koale. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu zareagowali na dramat zwierząt ginących w pożarach w Australii, gdzie ogień strawił ponad 10 tys. misiów koala. Te, które udało się uratować trafiły do specjalistycznych szpitali, gdzie potrzebowały leczenia. Uczniowie z klasy II LO ZSP wraz z Samorządem Szkolnym zorganizowali akcję „Adoptujmy koalę”, przeprowadzając zbiórkę pieniędzy pod hasłem: ,,Każdy wrzuca do kapelusza, ile chce”, by zebrane środki przeznaczyć na adopcję koali na odległość, zapewniając misiom roczne wsparcie w leczeniu i rehabilitacji na skutek żywiołu w australijskich lasach. Adopcja została potwierdzona przez Koala Hospital Port Macquarie New South Wales, Australia Koala Preservation Society Australia Incorporated. W podziękowaniu za wsparcie w leczeniu zwierząt społeczność Andersa otrzymała Certyfikaty z adopcji trzech misiów. Adoptowane koale to: Barrington Xavier – samiec, znaleziony przy drodze z poważną chorobą wzroku, uniemożliwiającą mu chodzenie, Linr Anwen – samiczka, znaleziona w australijskich pożarach, miała bardzo dużo ran i oparzeń oraz Oxley Twinkles – młodziutka samiczka, znaleziona z matką podczas próby przejścia przez autostradę. Uratowaliśmy misie, gwarantując im opiekę i rehabilitację w szpitalu. Inicjatywę młodzieży wspierała i koordynowała Pani Urszula Smyk, pedagog szkolny.

Tekst i zdjęcia: Urszula Smyk, pedagog szkolny