„ANDERS” w natarciu.

Trwa szkolenie wojskowe w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Gen. Władysława Andersa w Złocieńcu. 1 grudnia uczniowie klas pierwszych wzięli udział w okresowych manewrach sportowo-obronnych w formule orienteeringu i crossu strzeleckiego. Młodzież orientowała mapy, rzucała granatami do celu poziomego i strzelała do tarcz z karabinka sportowego na profesjonalnej strzelnicy.

Zajęcia zorganizowano w oparciu o własne zasoby kadrowe we współpracy z instruktorami klubu strzeleckiego „Cel” z zachowaniem profesjonalizmu i warunków bezpieczeństwa na poszczególnych stanowiskach ćwiczeń. Miejscem zmagań był ogólnodostępny, zmapowany teren rekreacyjny „Dłusko”. Rywalizacja wśród uczestników budziła szereg pozytywnych emocji i miała znamiona dobrej zabawy. Efekty szkolenia na tym etapie rokują pozytywnie. Cykliczne imprezy o charakterze sportowo-obronnym dla młodzieży są wpisane w ofertę edukacyjną szkoły.

Jan Macul