Bezpieczny Wypoczynek – wakacje 2018

 

W dniu 12.06.2018 w Andersie uczniowie klas pierwszych wzięli udział w prelekcji sierżant Karoliny Żych z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim „Bezpieczne Wakacje”.

Zostały omówione zasady bezpiecznych zachowań podczas wypoczynku wakacyjnego. Uczniowie uzyskali informacje na temat bezpieczeństwa nad wodą tj. zakazu korzystania ze sprzętu wodnego w stanie po użyciu alkoholu, pływania i skakania do wody po użyciu alkoholu. Aby czuć się bezpiecznie należy informować rodziców: gdzie, z kim i w jakim czasie zamierza się przebywać. Należy pamiętać o zapewnieniu sobie bezpiecznego powrotu z dyskoteki /trzeźwy kierowca!/, oraz akcji „pilnuj drinka”. Poruszono także problem handlu ludźmi pracy za granicą podczas wakacji oraz dopalaczy.

Spotkanie odbyło się w celu uświadomienia młodzieży potencjalnych zagrożeń podczas wypoczynku wakacyjnego.

Tekst Joanna Kołodziej