BIEGACZE Z LO ANDERSA WŚRÓD NAJLEPSZYCH

 

Trwa dobra passa biegaczy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu. U schyłku sezonu startowego 28 października 2017 r. na malowniczych  trasach biegowych Drawskiego Parku Krajobrazowego ze startem i metą na „polanie koło Dłuska” zmierzyli się najlepsi biegacze ze Złocieńca i bardziej utytułowani goście w otwartej kategorii OPEN na dystansie ponad 10 km. Bieg był poświęcony kolejnej rocznicy powołania na Stolicę Piotrową Polaka Papieża Jana Pawła II. Bieg papieski zorganizowano w formie przełajów dla młodszych uczestników biegu i w formie wymagającego crossu dla bardziej doświadczonych biegaczy; z pokonywaniem naturalnych przeszkód terenowych, z morderczymi podbiegami, grząskim podłożem i karkołomnym finiszem „pod górę”. Pogoda nie rozpieszczała uczestników zmagań. W doborowym towarzystwie zaawansowanych biegaczy, którzy przekroczyli profesjonalną linię mety z atestowanym pomiarem elektronicznym zgodnie z przepisami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i rekordami życiowymi znaleźli się debiutujący na tym dystansie najmłodsi uczestnicy biegu: Sandra Barankiewicz i Łukasz Szóstak. Ten ostatni rywalizował na trasie  w bezpośredniej walce sportowej ze swoim trenerem i tutorem, co w konsekwencji pozwoliło trenerowi zająć miejsce na podium (trzecie). Na uwagę zasługuje również udany start Filipa Krynickiego w silnie obsadzonym biegu na dystansie 2000 m  (IV miejsce). Wszyscy zawodnicy są uczniami klas liceum ogólnokształcącego o profilu wojskowo-sportowym.

Opiekunem drużyny biegaczy jest nauczyciel wychowania fizycznego Jan Macul.