CAŁA POLSKA BIEGA Z MAPĄ

Uczniowie klas o profilu wojskowo – sportowym LO Andersa w Złocieńcu wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Cała Polska Biega z Mapą.

Uczniowie „ANDERSA” przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji propagującej ruch na świeżym powietrzu w formule orienteeringu. Tuż po świątecznych majówkach podjęli wyzwanie sprawdzenia swoich kompetencji podwórkowych w profesjonalnych zawodach „zielonego sportu”. Zmagania polegały na odnajdowaniu punktów zaznaczonych na mapie w malowniczym o tej porze roku lesie na północ od Złocieńca. Bogate zasoby rodzimej przyrody współgrały z zamysłem budowniczego tras po zakątkach gminy tworząc namiastkę ekstremalnego placu ćwiczeń terenowych. Adepci klas mundurowych nawigując w terenie przy pomocy mapy i kompasu pokonywali strome skarpy, grzęzawiska, prowizoryczne przeprawy wodne nie zważając na narastające zmęczenie i wszechobecne chaszcze. Kończyli swoją przygodę w lesie w warunkach niezamierzonego kamuflażu w kontekście bezpośredniego przygotowania startowego do manewrów sportowo-obronnych.

Tekst: Jan Macul
Zdjęcia: Alicja Stanek

1przygotowania do startu dziewczęta w trakcie rywalizacji trudny leśny odcinek trasy w trasie