DAWID KRĘC Z LO W ZŁOCIEŃCU ZOSTAŁ LAUREATEM OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY GEOGRAFICZNEJ

 

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu wzięli udział w Olimpiadzie Geograficznej organizowanej przez Zespół Ogólnopolskich Olimpiad Przedmiotowych Olimpus w Warszawie. Dawid Kręc uzyskał najwyższy wynik wśród swoich szkolnych koleżanek i kolegów biorących udział w konkursie i zdobył tytuł laureata, suma 210 punktów pozwoliła sklasyfikować Dawida na 15 miejscu w Polsce. Z zadaniami zmagali się również: Igor Cybulski, Jan Krochmal i Kacper Werner, którzy otrzymają dyplomy uznania.

Olimpiady Olimpus o ogólnopolskim zasięgu organizowane są od 20 lat wiążąc swoją działalność z edukacją młodzieży w Liceach Ogólnokształcących. Olimpiada przedmiotowa z geografii stanowi cenne rozszerzenie programów nauczania oraz urozmaicenie programu zajęć, będąc jednocześnie zewnętrznym źródłem oceny poziomu wiedzy uczniów. Olimpiada przygotowana jest przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

tekst (na podstawie materiałów organizatora) oraz zdjęcia: Robert Żołynia