DEKORACJA MEDALOWA UCZNIÓW LO W ZŁOCIEŃCU

 

W czasie I rundy XXV Mistrzostw Pomorza i Kujaw w Biegach na Orientację miłym momentem była ceremonia dekoracji i odbiór złotego i brązowego medalu za rywalizację w poprzednim cyklu Mistrzostw Pomorza i Kujaw przez Łukasz Szóstaka i Sandrę Barankiewicz, uczniów Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu. Zawody odbyły się 24 marca 2018 r. w okolicach Grudziądza.

Uczniowie klas o profilu wojskowo-sportowym stanęli na wysokości zadania i uzyskali wysokie rezultaty w rywalizacji z najlepszymi w kraju orientalistami. Łukasz Szóstak debiutujący w elicie biegaczy – zawodowców M 20/21 mimo bezbłędnych przebiegów zajął 15 miejsce. Paulina Kozieł i Wiktoria Ingram w bezpośredniej walce z kadrowiczkami uplasowały się tuż za podium zajmując odpowiednio IV i V miejsce w kat. K 18. Honoru Liceum ze Złocieńca przyszło bronić opiekunowi zespołu, który został sklasyfikowany na trzecim miejscu podium wśród „mastersów”. 25 marca 2018 to data, która każdemu z uczestników biegów dała się mocno we znaki. W zamyśle organizatorów biegu długodystansowego było bezpośrednie przygotowanie startowe do Mistrzostw Polski w Longu BnO. Terenem konfrontacji umiejętności nawigacyjnych, sprawności biegowej i siły woli był las „Pólko” koło Kwidzynia. Bieganie z mapą i kompasem w ekstremalnych warunkach wydm śródlądowych o znacznych przewyższeniach i bogatej rzeźbie terenu był dużym wyzwaniem zarówno dla debiutantów, jak i doświadczonych orientalistów. Sukcesem było ukończenie ekstremalnego  biegu przez Wiktorię Ingram bez większych oznak zmęczenia i trenera Jana Macula startujących wspólnie ze startu masowego na podobnym dystansie ponad 10 km. Prowadzone szkolenie z terenoznawstwa i orienteeringu w klasach   mundurowych o profilu wojskowo-sportowym w Liceum Ogólnokształcącym  im. gen. Władysława Andersa daje wymierne wyniki i powód do satysfakcji dla najlepszych w tym sporcie.

Tekst: Jan Macul

1 Wiktoria Łukasz i Paulina