Dzień Edukacji Narodowej w ZSP Andersa

Dzień Edukacji Narodowej należy do jednych z najbardziej uroczystych dni dla uczniów i pracowników oświaty. Z tej okazji 13 października odbył się uroczysty apel w zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu.

Święto edukacji rozpoczęło się pokazem musztry uczniów z klasy III b i II a LO o profilu wojskowo-sportowym. Następnie dyrektor szkoły, p. Beata Miszewska-Kozłowska powitała zaproszonych gości: Wicestarostę Powiatu Drawskiego, p. Jacka Kozłowskiego, Członka Zarządu Powiatu Drawskiego, p. Janinę Jung, Zastępcę Burmistrza Złocieńca, p. Natana Fiutowskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej, p. Mirosława Kacianowskiego, mjr. Macieja Wiśniewskiego
z 2. Brygady Zmechanizowanej Legionów im. marszałka Józefa Piłsudskiego, Kierownika Biblioteki Publicznej w Złocieńcu p. Gabrielę Lipską oraz nauczycieli, pracowników i uczniów szkoły.
Wszyscy zaproszeni goście złożyli najserdeczniejsze życzenia Wspólnocie Andersa. Dzień Edukacji to okazja do wyróżnień zasłużonych szkole pracowników. Pani dyrektor pogratulowała p. Grażynie Waneckiej za otrzymanie nagrody Starosty Powiatu Drawskiego, wręczyła nagrody dyrektora nauczycielom w podziękowaniu za zaangażowanie w pracę pozwalającą uczniom zdobywać nowe umiejętności, rozwijać talenty i osiągać sukcesy oraz pracownikom administracji i obsługi za rzetelne wykonywanie powierzonych im obowiązków. Pośród uczniów znalazły się również osoby wyróżnione, Oliwia Bartnik z kl. 1b LO oraz Martyna Sewerynowicz z klasy IIIa LO otrzymały stypendium Starosty Drawskiego za wyniki w nauce.
W części artystycznej wysłuchaliśmy imponującego koncertu życzeń. Uczniowie
z poszczególnych klas przygotowali krótkie filmy z życzeniami dla nauczycieli i pracowników szkoły, a dziewczęta z LO zaśpiewały znane i lubiane piosenki z polskiej listy przebojów. Mieliśmy przyjemność usłyszeć: Klaudię Zielińską w wykonaniu utworu Edyty Gepert „Kocham Cię życie”, Martę Skrzypek w wykonaniu piosenki zespołu Enej „ Skrzydlate ręce”, Paulinę Ciechomską, Zuzannę Kałamarz, Alicję Pawlak i Wiktorię Senkowską, które zaśpiewały piosenkę zespołu 2 plus 1 „Chodź pomaluj mój świat” oraz Natalię Pikulę w wykonaniu piosenki Anny Jantar „Tyle słońca w całym mieście”. Koncert zakończyła Zuzanna Kałamarz mistrzowsko wykonując arię pt. „Voi che sapete” z opery „Wesele Figara” Wolfganga Amadeusza Mozarta.
Uroczystość prowadzili uczniowie klasy 1b LO Oliwia Bartnik i Michał Surzyn, natomiast za część techniczną odpowiedzialni byli Mateusz Beńko i Bartłomiej Januszko. Apel przygotowała klasa I b LO pod kierunkiem wych. p. Aleksandry Jurasz-Kozieł we współpracy z p. Aleksandrą Lezler-Leszczełowską.
Uczniowie zaprezentowali swój koncert życzeń również w Starostwie Powiatu Drawskiego podczas powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej, gdzie podobnie jak w szkole nagrodzono ich brawami i wyrazami uznania.

Tekst: Aleksandra Jurasz- Kozieł
Zdjęcia: Julia Mikulec, Dorota Karcz

141142145144