EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW W LO W ZŁOCIEŃCU

 

Uczniowie z klas licealnych o profilu lingwistycznym z Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. W. Andersa w Złocieńcu pod opieką pani Aleksandry Lezler-Leszczełowskiej oraz pani Aleksandry Jurasz-Kozieł zorganizowali  happening z okazji Europejskiego Dnia Języków.

26 września to dzień, w którym Rada Europy chce zachęcić Europejczyków do nauki języków obcych. Hasłem przewodnim akcji jak co roku były słowaLudwiga Wittgensteina  „Granice mojego języka są granicami mojego świata”. Uczniowie zadbali o to, żeby ten dzień był wyjątkowy. Na korytarzach pojawiły się ciekawe sentencje w różnych językach i informacje, między innymi przykłady palindromów, czyli słów lub całych zwrotów, które brzmią tak samo jeżeli czyta się je od lewej do prawej lub od prawej do lewej (przykładowo: „Może jutro ta dama da tortu jeżom.”), na przerwach można było posłuchać muzyki w różnych językach i otrzymać słodką niespodziankę z miłą sentencją. W tym roku na szkolnych korytarzach pojawiły się również kody QR (z ang. Quick Response) , które uczniowie mogli odczytać przy użyciu smartfonów.Przyszli lingwiści mieli okazję sprawdzić swoje predyspozycje językowe w szkolnym drużynowym konkursie, którego nowoczesna formuła podobała się uczestnikom. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszej akcji.

Tekst: Aleksandra Jurasz-Kozieł, Aleksandra Lezler-Leszczełowska

Zdjęcia: Karolina Kalińska

3 skanowanie smartfonem4 nad zadaniem2 wręczenie dyplomów