Finały Mistrzostw Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Powrót do przyszłości
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa wierni tradycji uczestnictwa w Finale Mistrzostw Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych jeszcze niedawno zajmowali miejsca na podium we współzawodnictwie sportowym Szkolnego Związku Sportowego. 19- go października 2017 ponownie rywalizowali z najlepszymi szkołami w Zachodniopomorskiem o prymat pierwszeństwa w drużynowych biegach na przełaj. Udział w finale okupiony był znacznym wysiłkiem młodzieży w trakcie przygotowań do imprezy docelowej. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy w okresie bezpośredniego przygotowania startowego (BPS) doskonalili sprawność biegową w terenie o znacznych przewyższeniach na Wzgórzach Rakowskich nie zważając na kaprysy pogody. Poprawiali technikę biegu na przełaj i testowali rozwiązania taktyczne drużyn w formie startów kontrolnych w zawodach szkolnych i Mistrzostwach Powiatu w bezpośredniej walce sportowej z rywalem. Niestety, wszystkie zabiegi metodyczne i zastosowane środki treningowe pozwoliły w konsekwencji na zajęcie miejsc poza pierwszą dziesiątką (12) w województwie na ponad sto szkół biorących udział w rywalizacji. Hołdując zasadzie olimpizmu udział dwóch drużyn z jednej szkoły w Finale Mistrzostw uważamy za sukces. Wysokie lokaty we współzawodnictwie SZS traktujemy jako kolejny krok na drodze do mistrzostwa w kontekście osobistego rozwoju uczniów i odpowiedzialności za wizerunek i rezultat końcowy zespołów. Działania młodzieży w tym zakresie wspierają opiekunowie drużyn; Jan Macul i Marcin Wiliński. Szkołę w zawodach reprezentowały: Sandra Barankiewicz, Roksana Oleszkiewicz, Anna Bawarska, Klaudia Piekarska, Ada Kmieć, Daria Nosal, Oliwia Bartnik, Paulina Kozieł, Weronika Dudek, Wiktoria Ingram, Julia Zjawiona; reprezentowali: Konrad Bieniecki, Konrad Maliszewski, Adrian Jastrzębowski, Jakub Matuszak, Łukasz Szóstak, Paweł Szóstak, Michał Surzyn, Krynicki Filip, Jakub Kuśmierski, Kacper Karczewski, Maciej Borkowski.