FINANSE BEZ TAJEMNIC

 

Zarządzanie firmą, poznawanie strategii inwestowania pieniędzy, gra zespołowa to część umiejętności kluczowych, których uczyła się młodzież klas maturalnych na warsztatach prowadzonych przez trenera biznesu, pana Bartosza Kajata.

28 lutego uczniowie ćwiczyli strategie inwestowania pieniędzy grając w Cashflow i wykonując zadania dotyczące zwiększania dochodów, pozwalające sprawdzić ich skuteczność na co dzień. Wcielając się w role ludzi biznesu młodzież zmagała się z nieprzewidzianymi wydatkami, które wymagały podejmowania ryzykownych decyzji w celu odrabiania strat finansowych, a także kreatywności i przedsiębiorczości w zarabianiu pieniędzy. Dzięki udziałowi w warsztatach uczniowie zdobywali umiejętność pracy zespołowej, dowiedzieli się, jakie inwestycje przynoszą zyski, poznali praktyczne rozwiązania biznesowe. Najlepsi stratedzy biznesowi otrzymali nagrody, książki autorstwa pana Batosza Kajata pt. „ Petarda biznesu”, pozwalające odkryć tajniki przedsiębiorczości.
tekst: Anna Krochmal