GALOWE PODSUMOWANIE PROJEKTU # Donthejt W SZCZECINIE

18.12.2019r. na zaproszenie Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, uczennice z klasy I LO z ZSP Andersa wraz z pedagogiem szkolnym uczestniczyły w Gali podsumowującej Projekt # Donthejt. Wydarzenie odbyło się na Wydziale Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego. Podczas Gali można było obejrzeć wystawę fotograficzną # donthejt, symulację rozprawy sądowej ,,Skaż hejt na hejt” oraz występ najciekawszych pokazów StandUP # donthejt. W podsumowaniu wydarzenia wielokrotnie padło stwierdzenie, iż z hejtem należy walczyć poprzez działania profilaktyczne, czyli przeciwdziałanie mowie nienawiści występującej w sieci i nie tylko. Działania takie mają na celu zwiększenie społecznej świadomości w tematyce nienawiści oraz nauczenie młodych ludzi reagowania na hejt i tego, jak pomagać innym w trudnych sytuacjach. Na szczęście zjawisko hejtu jest traktowane coraz bardziej surowo, jednak nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę myśląc, że w sieci będą anonimowi i bezkarni. Nic bardziej mylnego …. coraz więcej hejterów ponosi odpowiedzialność za swoje czyny. Warto się nad tym zastanowić i reagować na wszelkie przejawy hejtu. Uczniowie z ZSP Anders dziękują partnerom projektu #Donthejt za zaproszenie i możliwość uczestnictwa, zarówno w warsztatach jak i Gali podsumowującej wydarzenie.
Tekst i zdjęcia : Urszula Smyk (pedagog szkolny)