GALOWE POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

Uroczyście i radośnie absolwenci Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu odbierali świadectwa ukończenia szkoły. W ceremonii uczestniczyli zaproszeni goście, Wicestarosta Powiatu Drawskiego, Jacek Kozłowski, Członek Zarządu Powiatu Drawskiego, Janina Jung, Przewodniczący Rady Miejskiej w Złocieńcu, Mirosław Kacianowski, mjr Maciej Wiśniewski z 2. Brygady Zmechanizowanej Legionów im. marszałka Józefa Piłsudskiego w Złocieńcu, dyrektor Złocienieckiego Ośrodka Kultury, Jolanta Smulska oraz rodzice absolwentów. Gala rozpoczęła się od przemówienia wicestarosty, który w imieniu Zarządu Powiatu Drawskiego życzył wytrwałości w dążeniu do celu, spełniania marzeń i pomyślnie zdanych egzaminów maturalnych. Uwieńczeniem trzyletniego okresu nauki w szkole było wręczenie listów gratulacyjnych i nagród za naukę, sport, działania na rzecz szkoły. Świadectwa ukończenia szkoły z wyróżnieniem otrzymali: Martyna Sewerynowicz, Maciej Kamiński i Daniel Pomian. Średnie wyniki w nauce tych absolwentów wyniosły 5,0. Rodzice wyróżnionych licealistów otrzymali listy gratulacyjne od dyrektor szkoły, Beaty Miszewskiej – Kozłowskiej za wzorowe wychowanie dzieci. Nagrodami książkowymi za bardzo dobre i dobre oceny na świadectwie ukończenia szkoły uhonorowano także:  Magdalenę Bujanowską, Filipa Jandzio, Martę Kuśmierską, Aleksandrę Kuzdrę, Dawida Matuszaka, Julię Mikulec, Piotra Nagórskiego, Pawła Pietruszkę, Natalię Pikulę, Annę Prokop, Esterę Przywoźną, Kamilę Sawicką, Szymona Smyka, Klaudię Sujecką, Mateusza Sobczaka i Kornelę Sycz. Nie tylko szkolni naukowcy zostali docenieni, nagrody zostały wręczone również sportowcom za wysokie wyniki w różnych dyscyplinach na arenie powiatowej, wojewódzkiej i ogólnopolskiej: Szymonowi Smykowi, Adrianowi Zygule, Filipowi Wołyńcowi, Korneli Sycz, Natalii Pikule, Weronice Dołżyckiej, Klaudii Sujeckiej i Kamilowi Zyganowi. W ostatnim tygodniu nauki do szkoły dotarła informacja, że absolwenci osiągnęli sukcesy w konkursach przedmiotowych. W gronie zasłużonych znaleźli się Daniel Pomian, który zdobył I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Kresach Wschodnich oraz Kamila Sawicka, która otrzymała nagrodę od organizatora za bardzo dobre wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym pt. „Alchemik”. Podziękowania od dyrektora szkoły otrzymał Szymon Smyk za godne pełnienie funkcji chorążego pocztu sztandarowego szkoły. Wyrazy wdzięczności złożone zostały również rodzicom absolwentów – p. Agnieszce Dudzik, p. Beacie Łajczak – Kuśmierskiej i p. Joannie Literskiej – za zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły. Następnie wychowawczynie klas Liceum Ogólnokształcącego, Beata Miszewska – Kozłowska i Aleksandra Jurasz-Kozieł  wręczały absolwentom świadectwa ukończenia szkoły, gratulując wychowankom pomyślnego ukończenia szkoły oraz życząc szczęścia i powodzenia w dalszym życiu. Po części oficjalnej nastąpiła muzyczna część artystyczna, którą swym występem uświetniły Natalia Pikula, Wiktoria Senkowska i Marta Skrzypek. Niespodzianką gali okazały się statuetki, które uczniowie Andersa postanowili wręczyć szkolnym indywidualistom. Sówki Andersówki w poszczególnych kategoriach otrzymali: Natalia Pikula, Szymon Smyk, Paweł Pietruszka, Martyna Sewerynowicz, Kamila Sawicka, Krystian Dudzik i Bartłomiej Wiśniewski. Koniec uroczystości uwieńczyły życzenia wystosowane od Społeczności Andersa do absolwentów oraz podziękowania maturzystów złożone dyrektorowi szkoły, wychowawcom, nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy II a LO pod kierunkiem wychowawcy, Szymona Wiśniewskiego .

DSC_0947 DSC_0793 DSC_0829 DSC_0899 DSC_0979 DSC_1004DSC_0957DSC_0899DSC_0913DSC_0812