H2O to jest to

Prawie 2/3 naszej planety zajmuje woda. Z tych zasobów aż 97% to morza i oceany, czyli woda słona. Tylko 3% to woda zdatna do picia. Oszczędzać wodę warto nie tylko z powodów ekologicznych. Każdy litr przecież kosztuje i to niemało. Woda jest dobrem, z którego korzystamy codziennie w różnych celach. Picie, gotowanie, sprzątanie, pranie, jak poradzić siebie w tych czynnościach bez wody? Należy ją oszczędzać nie tylko ze względu na wysokie rachunki czy tez ekologiczny trend. Z pewnością nie każdy z nas wie, że Polska ma bardzo skromne zasoby wody. Dla większości, swobodny dostęp do wody pitnej jest czymś oczywistym, dlatego mało kto liczy się z tym, że z czasem może jej zabraknąć. Jedno jest pewne – zasoby wody pitnej wszędzie ulegają zmniejszeniu. Należy więc wspierać każdy, nawet najmniejszy sposób oszczędzania zużycia wody.

Oszczędzanie wody moim zdaniem jest bardzo ważne, ponieważ woda to samo życie. Woda w każdej kategorii znajduje zastosowanie. Uważam, że woda to płynne złoto, którego człowiek nie docenia. Przez marnowanie oraz zanieczyszczenia jej powodujemy sami dla siebie ogromne zagrożenie. Oszczędzanie dla ludzi powinno być priorytetem. Moim celem było przedstawienie na fotografii, że woda jest ważna dla całego świata co symbolizuje globus.   Bez względu na to gdzie mieszkamy, jesteśmy i jaką mamy narodowość powinniśmy docenić jakim darem jest woda. Zacznijmy od małych kroków i zacznijmy szanować wodę co spowoduje ogromną zmianę, która w szczególności będzie korzystna dla nas.

Skłoniło Nas to wzięcia udziału w konkursie geograficznym dotyczącym oszczędzania wody. Do Organizatora wysłaliśmy również fotografie ilustrujące problem marnotrawienia zasobów wodnych na Ziemi.

tekst: Karolina Brzozowska, Adrianna Dalmata, Robert Żołynia

zdjęcia: Karolina Brzozowska, Adrianna Dalmata

(rz)

brzozowska_karolina SONY DSC