II Drużynowe Potyczki Językowe

13.06.2014r. w „Andersie” odbyły się II Drużynowe Potyczki Językowe w ramach akcji dzień.de/der-tag.pl pod patronatem Polsko- Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Do wspólnej zabawy dołączyli do nas Gimnazjaliści z Drawska Pomorskiego.
Trzyosobowe drużyny dzielnie walczyły o miejsca na podium rozwiązując kolejne zadania, przy gorącym dopingu publiczności. A było, o co walczyć, bo nagrody były cenne- wakacyjne gadżety, książki i fiszki do nauki języka niemieckiego, a za I miejsce WYCIECZKA DO BERLINA. Taniec, śpiew i pyszne przekąski wprowadziły wszystkich w doskonały nastrój. Nie zapomnieliśmy także o tegorocznej tematyce spotkania: „ Dzień Wolności.de/ Tag der Freiheit.pl”. Licealiści przygotowali prezentacje multimedialne o polskiej i niemieckiej drodze do wolności oraz wystawę „Ludzie wolności / Historia Muru Berlińskiego”. Każdy uczestnik miał także okazję napisać własną definicję słowa „wolność/ die Freiheit”.