II Rajd Żurawia

W dniach 17-18 czerwca w okolicach miejscowości Karwice odbył się „II Rajd Żurawia”. Organizatorami tego rajdu było: Nadleśnictwo Drawsko Pomorskie, Starostwo Powiatowe w Drawsku Pom. oraz UMiG Drawsko Pomorskie.Udział w rajdzie brała drużyna z naszej szkoły w składzie: Sandra Pomian, Andżelina Pomian, Klaudia Stolarczyk, Aleksandra Cheba, Julianna Jureczkin oraz opiekun  Jan Macul.
Lista wymagań postawiona przed uczestnikami była długa.Każdy zespół otrzymał mapę terenu z wyznaczonymi punktami, do których należało dotrzeć, na każdym punkcie trzeba było wykazać się siłą, sprawnością, ale także wiedzą, szybkością  i spostrzegawczością.Każda konkurencja była punktowana. Gdy wieczorem dotarliśmy do obozowiska,rozbiliśmy namioty i zasiedliśmy do wspólnego ogniska.Następnego dnia udaliśmy się  na  podbój następnych punktów tym razem trzeba było postawić na wiedzę i spryt. Zajęyśmy III miejsce ,zmęczone ale zadowolone wróciłyśmy do domu i czekamy na kolejną edycję rajdu.
Dziękujemy organizatorom i sponsorom !

Tekst i zdjęcia: Julianna Jureczkin

Zobacz galerię