JASEŁKA W ZSP ANDERSA W ZŁOCIEŃCU

W ostatni przedświąteczny dzień nauki, dbając o bożonarodzeniową tradycję, uczniowie naszej szkoły przygotowali i zaprezentowali jasełka, wobec zebranej społeczności szkolnej: dyrekcji, grona pedagogicznego, uczniów i pracowników szkoły. Całość miała miejsce w promieniach Betlejemskiego Światełka Pokoju, które tego samego dnia przynieśli złocienieccy harcerze. Większość wysiłku z tym związanego wzięli na siebie uczniowie klasy II b Liceum Ogólnokształcącego. Inscenizacja historii narodzenia Jezusa była obficie ubogacona oprawą artystyczną. Nasi uzdolnieni uczniowie zaprezentowali zarówno współczesne jak i staropolskie kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. Spotkanie całej szkoły, pod przewodnictwem pani dyrektor Beaty Miszewskiej-Kozłowskiej, stało się wspaniałą okazją do złożenia sobie świątecznych życzeń, radości, szczęścia i satysfakcji wśród trudów zdobywania wiedzy i kroczenia przez życie. Końcowym akcentem było uhonorowanie laureatów konkursów, które miały miejsce w ostatnim czasie. A były to: Powiatowy Konkurs Ekologiczny; Konkurs Sienkiewiczowski, Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej i Turniej Tenisa Stołowego. Po zakończeniu wspólnego świętowania poszczególne klasy zebrały się ze swoimi wychowawcami, aby przedłużyć czas życzeń i świątecznej radości.

Ks. Marcin Ćwiek CR

 

Jasełka 2140Jasełka 3