KONFERENCJA „ŚWIAT Z AIDS”

16 marca 2017 r. w ZSP Andersa w Złocieńcu odbyła się Powiatowa Konferencja Szkoleniowa dotycząca profilaktyki zakażeń HIV i zwalczania AIDS w ramach realizacji Krajowego Programu  HIV/AIDS. Organizatorem szkolenia był Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Drawsku Pomorskim lek. med. Przemysław Szymczak, współorganizatorem Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. W. Andersa w Złocieńcu Beata Miszewska–Kozłowska. Gościem – Prelegentem na konferencji była Pani Iza Jadwiżyc, Promotor Zdrowia w PSSE w Szczecinku, ekspert Krajowego Centrum ds. HIV – AIDS w Warszawie, oraz Pani Jolanta Rokosz asystent Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Drawsku Pomorskim.

W konferencji wzięli udział uczniowie  LO Andersa i Gimnazjum nr 1 w Złocieńcu, nauczyciele szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, promotorzy zdrowia, szkolni koordynatorzy edukacji zdrowotnej.

Celem spotkania było przekazanie podstawowych informacji o problemie HIV /AIDS, zwrócenie uwagi na ryzykowne zachowania seksualne, pomoc w wyborze właściwych dróg

zachowań prozdrowotnych, które mają wspomóc młodych ludzi w przyszłym ich życiu i karierze.

hiv1 hiv2

Tekst: Joanna Kołodziej