KONKURS WIEDZY O PODATKACH – AWANS DO ETAPU OGÓLNOPOLSKIEGO

Monika Jaworska z LO Andersa w Złocieńcu została laureatką IX Zachodniopomorskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach. Uczennica będzie reprezentowała województwo zachodniopomorskie i powiat drawski w etapie ogólnopolskim konkursu, który odbędzie się 12 kwietnia 2019 roku w Katowicach.
Finał IX Zachodniopomorskiego Konkursu wiedzy o Podatkach odbył się 14. 03. 2019r. w Izbie Administracji Skarbowej w Szczecinie. Tematem przewodnim konkursu był „Podatek dochodowy od osób fizycznych”. Liceum Ogólnokształcące w Złocieńcu reprezentowały Monika Jaworska i Martyna Musialik, uczennice klasy drugiej, które zostały zakwalifikowane etapu wojewódzkiego konkursu. Po części pisemnej Monika Jaworska awansowała do etapu ustnego, w którym wykazała się bogatą wiedzą z zakresu wszystkich podatków występujących w Polsce. Organizatorem konkursu była Krajowa Izba Doradców Podatkowych Oddział Zachodniopomorski, pod honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Monika została laureatką etapu wojewódzkiego, zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Uczennica otrzymała cenne nagrody rzeczowe i pamiątkowy dyplom. Przygotowywała się do konkursu pod kierunkiem pani Grażyny Waneckiej, nauczycielki przedsiębiorczości i ekonomii w praktyce.
tekst i zdjęcia: Grażyna Wanecka