LAUREATKI Z NASZEJ SZKOŁY

W ubiegłym tygodniu, 23 marca 2017 r. w Złocienieckim Ośrodku Kultury odbyły się powiatowe eliminacje 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego oraz Małego Konkursu Recytatorskiego. Przyznano nagrody dla uczennic szkół prowadzonych przez Powiat Drawski.

 

W przeglądzie wzięło udział łącznie 33 recytatorów. We wszystkich kategoriach wiekowych uczestnicy musieli zaprezentować po dwa utwory: wiersze z publikowanej literatury dziecięcej dla klas I – III szkół podstawowych, wiersz i prozę dla klas IV – VI szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji, komisja w składzie: Karina Krzywicka – aktorka Teatru Polskiego w Szczecinie, Beata Miszewska – Kozłowska – Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu oraz Eugenia Szastko – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czaplinku, postanowiła przyznać tytuł LAUREATA w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim Zuzannie Rutkowskiej oraz Marcie Skrzypek z ZSP w Złocieńcu. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Magdalena Darska. W kategorii „Wywiedzione ze Słowa” tytuł LAUREATA otrzymała Agata Burchacz z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czaplinku.

W prezentacji Małego Konkursu Recytatorskiego tytuł LAUREATA otrzymali: Maja Garłak, Zofia Drożdż, Artur Klimczak. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Bianca Sak-Gawlik, Michalina Skrzypiec, Oliwia Stasiak, Kornelia Kalinowska, Aleksandra Ignacak,  Wiktoria Eret, Jakub Harańczyk.

Komisja stwierdziła, iż poziom recytacji był wyrównany, uczestnicy zaprezentowali ciekawy dobór tekstów oraz oryginalny sposób ich interpretacji. Laureaci konkursów będą reprezentować Powiat Drawski na eliminacjach wojewódzkich w Szczecinie.
Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy, a Laureatom życzymy dalszych sukcesów w kolejnych eliminacjach.

17425842_1883667608569111_8192317922224505932_n 17425864_1883667558569116_7722443551818697603_n