LICEALIŚCI I BRANŻOWCY PÓŁFINALISTAMI OGÓLNOPOLSKICH MISTRZOSTW MENEDŻERSKICH

Zakończył się półfinał Ogólnopolskich Mistrzostw Menedżerskich, w którym drużyna z klasy II LO o profilu matematyczno-ekonomicznym zajęła IV miejsce pośród liceów (Paweł Frankowski, Jonasz Udycz i Daniel Wiliński), prowadząc sklep Elektro, natomiast drużyna z klasy II Branżowej Szkoły I Stopnia uplasowała się na VII miejscu (Małgorzata Kwiatecka, Karolina Kołowska i Tomasz Stolarski), prowadząc Klub Fitness, rywalizując z zespołami ze szkół branżowych i techników. Organizatorem mistrzostw jest Fundacja Przedsiębiorczości Revas w ramach realizacji projektu edukacji ekonomicznej adresowanego do młodzieży szkół ponadpodstawowych. Drużyny rywalizowały przez dwa miesiące z zespołami szkolnymi z całej Polski. Współzawodnictwo w prowadzeniu wirtualnych firm, polegające na symulacyjnej grze biznesowej zaangażowało uczniów do podejmowania strategicznych decyzji biznesowych, inwestowania pieniędzy, zatrudniania pracowników, zaciągania kredytów, jednocześnie wzbudzając poczucie odpowiedzialności za podejmowane strategie biznesowe. Dzięki grze symulacyjnej uczniowie mogli sprawdzić i rozwinąć wiedzę i umiejętności z zakresu ekonomii i zarządzania, a także pogłębić zdolności przedsiębiorcze oraz rozwinąć kompetencje społeczne.

Opiekunem zespołów była Pani Grażyna Wanecka nauczycielka przedsiębiorczości i ekonomii w praktyce. Za uczestnictwo w konkursie drużyny otrzymały certyfikaty.