MARTA SKRZYPEK FINALISTKĄ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

 

Marta Skrzypek, uczennica Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych
im. gen. Wł. Andersa w Złocieńcu została finalistką IV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „ W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbr
ück”, organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej pod honorowym patronatem Agaty Kornhauser-Dudy Małżonki Prezydenta RP.  Gala finałowa odbyła się w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej 12 kwietnia 2018 roku.

26 uczestników z całej Polski wyłonionych w eliminacjach okręgowych zaprezentowało się przed publicznością zgromadzoną w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej. Każdy uczestnik konkursu miał  za zadanie wyrecytować  wybrany przez siebie wiersz lub fragment prozy na bazie wspomnień więźniarek KL Ravensbrück. Marta zaprezentowała fragment prozy dr Wandy Półtawskiej „I boję się snów” wykazując się wysokim kunsztem artystycznym interpretacji tekstów lagrowych, co zostało nagrodzone dużymi brawami, uczennica w maju weźmie udział w czterodniowej wycieczce do miejsca kaźni więźniarek KL Ravensbrück. Marta dodatkowo otrzymała nagrody rzeczowe, statuetkę oraz dyplom finalisty podpisany przez Małżonkę Prezydenta RP Agatę Kornhauser – Dudę.

Tekst i zdjęcia: Waldemar Buca