MARTA SKRZYPEK LAUREATKĄ KONKURSU RECYTATORSKIEGO

 

Marta Skrzypek, uczennica Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych
im. gen. Wł. Andersa w Złocieńcu zajęła I miejsce w eliminacjach okręgowych IV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „ W kręgu poezji i prozy lagrowej”, organizowanego przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN, który się odbył 14 marca 2018 roku w Szczecinie.  

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wyrecytować  wybrany przez siebie wiersz oraz fragment prozy na bazie wspomnień więźniarek KL Ravensbrück oraz przedstawić tragedię ofiar faszyzmu podczas
II wojny światowej. Uczennica wykazała się znajomością historii niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego w Ravensbrück oraz wysokim kunsztem artystycznym interpretacji tekstów lagrowych, co zostało najwyżej ocenione przez jury konkursowe. Marta awansowała do Ogólnopolskiej Gali  Finałowej,  która odbędzie się 12 kwietnia w Rudzie Śląskiej. Uczennica otrzymała również zaproszenie do Polskiego Radia Szczecin na audycję, podczas które będzie czytała prozę lagrową, a w maju weźmie udział w czterodniowej wycieczce do miejsca kaźni więźniarek KL Ravensbrück.

Tekst i zdjęcia: Waldemar Buca