MARTA SKRZYPEK Z LO W ZŁOCIEŃCU NAGRODZONA W DRAWSKIM PRZEGLĄDZIE ARTYSTYCZNYCH FORM PROFILAKTYCZNYCH

29 listopada br. w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim odbyła się ósma edycja Drawskiego Przeglądu Artystycznych Form Profilaktycznych. Uczennica kl. I a LO Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im gen. Władysława Andersa Marta Skrzypek zajęła I miejsce w kategorii piosenka profilaktyczna.
Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 83 uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu drawskiego. Każda z uczestniczących w przeglądzie szkół przygotowała własne artystyczne formy profilaktyczne obejmujące tematykę profilaktyki uzależnień, profilaktyki przemocy, oraz szeroko pojętej tolerancji.
Jury oceniało artystyczne formy profilaktyczne w następujących kategoriach:
• autorska scenka teatralna
• piosenka z własnym tekstem profilaktycznym
• plakat profilaktyczny
Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu reprezentowały dwie uczennice : Marta Skrzypek z klasy I a LO i Katarzyna Mazur z klasy I B LO. Dziewczęta pod opieką pedagoga szkolnego Joanny Kołodziej przygotowały : Marta Skrzypek – piosenkę z własnym tekstem profilaktycznym „Abstynentem Być” i plakat, Kasia Mazur – plakat w formie zdjęcia.
Poniżej zamieszczamy zdjęcia z udziału naszych uczennic w Przeglądzie.
Tekst: Joanna Kołodziej Zdjęcia: Katarzyna Mazur
Marta Skrzypek uczennica 1A LO odbiera nagrodęPlakat profilatyczny uczennicy 1B LO Katarzyny Mazur