MATEMATYCY Z LO W ZŁOCIEŃCU WYGRALI POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY

1 marca 2018 roku w Zespole Szkół ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim odbył się IV Powiatowy Konkurs Matematyczno-Językowy o Puchar Starosty Drawskiego „Z matematyką do Europy”. W kategorii klas trzecich zwyciężyli Oliwia Bartnik i Michał Surzyn z Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu.
Udział uczniów w konkursie pozwolił uczniom rozwijać kompetencje kluczowe z zakresu matematyki, wielojęzyczności, cyfryzacji, dał możliwość rozwoju osobistego i społecznego. W zmaganiach uczestniczyło blisko czterdziestu uczniów podzielonych na dwuosobowe zespoły ze szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Drawskiego. Liceum Ogólnokształcące w Złocieńcu reprezentowali: Natalia Świstuń i Dorota Bandyszewska, Julia Pilipiec i Martyna Musialik, Oliwia Bartnik, Agnieszka Radzewicz, Michał Surzyn i Jan Czech. Uczniowie mieli ponad godzinę czasu, aby rozwiązać zadania matematyczne w języku angielskim. Zadania były trudne, a stawka zawodników bardzo wyrównana. Wyłonienie zwycięzców wśród klas pierwszych i drugich oraz medalistów w kategorii klas trzecich wymagało jednej lub dwóch dogrywek. W kategorii klas 3. bezapelacyjnie zwyciężył duet – Oliwia Bartnik i Michał Surzyn. Uczniowie klas trzecich byli przygotowywani do konkursu przez pana Bogusława Bosiackiego, a uczniowie klas pierwszych i drugich przez panią Irenę Bosiacką.
tekst i foto: Marcin Wiliński

mde