Źródło Mej Mocy Nie Tkwi w Przemocy !!!

W Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim odbyło się rozstrzygnięcie konkursów powiatowych „Dzieci przemocy mówią Nie”, oraz „ Źródło mej mocy nie tkwi w przemocy” adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Na konkurs wpłynęło 137 prac w tym prace plastyczne, wiersze, opowiadania, bajki, komiksy, prezentacje multimedialne i utwór muzyczny.

Zdaniem Jury prace były przemyślane ,a cel konkursu został osiągnięty . Uczniowie w swoich pracach podkreślali, że nie można się godzić na złe traktowanie, oraz wskazywali sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach , świadczy to o dużym stopniu świadomości na temat przeciwdziałania przemocy, propagowania postaw asertywnych, wzmacniania poczucia własnej wartości.

W konkursie: „ Źródło mej mocy nie tkwi w przemocy” Jury przyznało 6 PIERWSZYCH MIEJSC dla następujących osób:

1.      Małgorzaty Traczyk ZSP Drawsko Pomorskie, klasa I TŻ (wiersz)

2.      Wiktorii Deptuły ZSP Drawsko Pomorskie, klasa I TŻ (wiersz)

3.      Dawida Chylińskiego ZSP Drawsko Pomorskie, klasa I D (wiersz)

4.      Praca wspólna: Patryk Jarmarkiewicz, Radek Rembiałowski, Eryk Poliński, Bartosz Rowiński, Wojciech

Gławdek, Artur Majorczyk – ZSP Kalisz Pomorski (prezentacja multimedialna)

5.      Praca wspólna: Natalia Pikula, Weronika Dołżycka, Aleksandra Wieczorek, Klaudia Sujecka ZSP

w Złocieniecu , uczniowie z klasy II B LO (prezentacja multimedialna)

6.      Malwina Czepkowska ZSP w Złocieńcu , uczennica z klasy III A LO (piosenka)

Ponadto Jury postanowiło wyróżnić prace plastyczne następujących osób:

1.      Izabela Strzelczak ZSP w Złocieńcu, uczennica z klasy I B LO (plakat)

2.      Joanna Skalska ZSP w Złocieńcu uczennica z klasy I B LO (plakat)

3.      Rafał Retkowski ZSP Drawsko Pomorskie, klasa III D

Wiersze/opowiadania/bajki:

1.      Beata Rogalska ZSP Drawsko Pomorskie klasa I TŻ

2.      Daniel Kittel ZSP Drawsko Pomorskie, klasa I TŻ

Prezentacja multimedialna:

1. MOW Czaplinek

Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną przez Ośrodek Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pomorskim wykorzystane do celów dydaktycznych.

Wręczenie nagród odbędzie się 28 listopada 2015r. w Drawsku Pomorskim o godz. 9- tej  podczas II Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Starosty Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego organizowanego w ramach Międzynarodowej Kampanii „Biała Wstążka” STOP PRZEMOCY WOBEC KOBIET !!!

Naszym uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i gratulujemy !!!

Joanna Kołodziej

jury-konkursowe prace-konkursowe