MIASTO 44 – Wrażeń bez granic

Uczniowie Andersa wzięli udział w projekcji filmu MIASTO 44, która odbyła się w Kinie Mewa, 26 września.
Ogrom emocji i wrażeń wywołała ta polska superprodukcja poświęcona pokoleniu Kolumbów, młodzieży polskiej, której okrutna historia nakazała szybko dorosnąć , zapomnieć o dążeniu do spełniania marzeń, wziąć broń do ręki i strzelać. Film budził grozę, strach i łzy, tragizm wojennych czasów mroził krew w żyłach, jeżył włosy na głowie. Postawy Stefana, Biedronki, Beksy wywoływały podziw zachwytu z powodu odwagi, patriotyzmu, heroizmu w walce, gotowości poświęcenia życia za drugiego człowieka. Sceny obrazujące przyjaźń, miłość wzruszały, a jednocześnie prowokowały do głębszych refleksji na temat kruchości życia, śmierci. MIASTO 44 przypomina, że wolność, pokój, niepodległość są wartościami nadrzędnymi. Problematyka filmu będzie podejmowana na lekcjach j. polskiego, historii, wiedzy o kulturze ze względu na jej ponadczasowe wartości.