MINISTER OBRONY NARODOWEJ ZATWIERDZIŁ PLAN WSPÓŁPRACY LO W ZŁOCIEŃCU Z 2. BZ LEGIONÓW

2-strona tytulowa2

Liceum Ogólnokształcące w Złocieńcu o profilu wojskowo – sportowym współpracuje z 2 Brygadą Zmechanizowaną Legionów im. marsz. Józefa Piłsudskiego, w ramach której realizowany jest plan współpracy jednostki wojskowej zatwierdzony przez Ministerstwo Obrony Narodowej. W ramach planu współpracy uczniowie klas mundurowych będą realizowali szereg systematycznych działań: obóz szkoleniowo-kondycyjny, wykłady: „Międzynarodowe Prawo Humanitarne Konfliktów Zbrojnych”, „Patriotyczne Podstawy Wychowania Wojskowego”, zajęcia praktyczne „Bytowanie w terenie leśno-jeziornym”, trening strzelecki, zajęcia ze szkolenia fizycznego w Ośrodku Sprawności Fizycznej, pokaz statyczny wybranego uzbrojenia 2 BZ i indywidualnego wyposażenia żołnierza, zajęcia z musztry indywidualnej i zespołowej – marsz krokiem zwykłym i defiladowym, nauka piosenki marszowej. Celem wspólnego szkolenia młodzieży z klas mundurowych jest zdobycie podstaw szkolenia wojskowego.

1-trening-strzelecki 5-instrukaz 4-uczniowie-na-czołgu