NASZE DZIEWCZYNY NA ZAMKU W SZCZECINIE

Nasza szkoła promuje talenty, umożliwia uczniom rozwijanie zainteresowań i kompetencji. W sobotę, 22 kwietnia br.Marta Skrzypek z 1a LO i Zuzanna Rutkowska z kl. 2a LO miały przyjemność wziąć udział w finale wojewódzkiego 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Marta zadeklamowała „Reformę słów” M. Pawlikowskiej- Jasnorzewskiej i fragment prozy K. Grocholi „Makatka”, Zuzanna zaś wiersz K. Wierzyńskiego „Do orfeistów” i fragment prozy. Oba występy były brawurowe, spotkały się z żywym odbiorem zgromadzonych w teatrze „Piwnica przy krypcie” widzów. Konkurs był prawdziwym koncertem sztuki żywego słowa i turniejem poezji śpiewanej, dziewczęta mogły podziwiać występy bardziej doświadczonych wykonawców, sprawdzać swoje umiejętności i je rozwijać. Życzymy im sukcesów!

P_20170422_142257 P_20170422_142253

Tekst i fot. M.Bąkowska