NIKOLA ŻELAZEK W FINALE „TAG FÜR TAG”

 

Nikola Żelazek z klasy II b LO w ZSP „Andersa” w Złocieńcu znalazła się w gronie finalistów IX ogólnopolskiego konkursu językowego na niemieckojęzyczną kartkę z pamiętnika „Tag für Tag” organizowanego przez Szkołę Języków Obcych Glossa.

Celem konkursu jest zaangażowanie uczniów szkół ponadpodstawowych – gimnazjów i liceów z całej Polski do prowadzenia codziennych notatek – pamiętnika w języku niemieckim i tym samym zachęcenie ich do używania tego języka na co dzień, także poza murami szkoły.

Tematyka konkursu jest w dużym stopniu dowolna. Głównym bohaterem pamiętnika może być autor, ale także osoba fikcyjna. Nasza uczennica przedstawiła trzymającą w napięciu historię młodej kobiety, która odsiadując wyrok w więzieniu przechodzi wewnętrzną przemianę.

Gratulujemy Nikoli i życzymy dalszych sukcesów

Aleksandra Jurasz-Kozieł