ODKRYJ SWÓJ TALENT – DZIEŃ UMIEJĘTNOŚCI ZAWODOWYCH

W ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych „ODKRYJ SWÓJ TALENT” 21 listopada 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych  w Złocieńcu odbył się Dzień Umiejętności Zawodowych, promujący szkolnictwo branżowe.

Do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych licznie przybyli zaproszeni uczniowie klas podstawowych i gimnazjalnych ze Złocieńca, Wierzchowa, Nowego Worowa i Świerczyny, by w ramach doradztwa zawodowego zapoznać się z ofertą zawodową okolicznych pracodawców.

Przedsiębiorcy w atrakcyjny sposób zaprezentowali zawody deficytowe na naszym rynku pracy, pokazując maszyny, urządzenia oraz efekty swojej działalności. Pracodawcom towarzyszyli uczniowie, których zatrudniają w ramach praktycznej nauki zawodu.

Uczniowie chętnie wykonywali czynności pod kierunkiem pracodawców, uczestniczyli w pokazie szycia na maszynie, kroili skórę na pokrycia foteli samochodowych, zapoznawali się z narzędziami krawieckimi, stolarskimi, samochodowymi. Spotkanie było interesujące i przybliżyło młodzieży zawody, które znali tylko z nazwy.

Przedsięwzięcie miało na celu promocję oferty edukacyjnej branżowego szkolnictwa zawodowego pośród gimnazjalistów i uczniów szkoły zawodowej, a także promocję lokalnych przedsiębiorców, którzy gotowi są kształcić młodzież w ramach praktycznej nauki zawodu celem późniejszego zatrudnienia w swojej firmie.

Tekst: Grażyna Wanecka

Zdjęcia: Oliwia Bartnik