OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA w Andersie

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który przypadł 29 września, był kolejną okazją do ‎wprowadzenia milusińskich w magiczny świat bajek i wierszy. Do naszej pięknie odnowionej auli zaprosiliśmy przedszkolaki ze wszystkich złocienieckich placówek z ich opiekunkami. Pani dyrektor szkoły Beata Miszewska-Kozłowska serdecznie wszystkich powitała wierszem o krasnoludkach. Dziewczęta: Marta Skrzypek, Wiktoria Jarońska, Agnieszka Radzewicz, Daria Nosal, ubrane w stosowne kostiumy, przeczytały wiersze i bajeczki polskich popularnych autorów. Pani pedagog, Joanna Kołodziej brawurowo opowiedziała historię Smoka Wawelskiego, a oprawę i eskortę stanowiła młodzież: Martyna Kuźmicz, Mateusz Beńko, Jakub Fruziński, Adam Smoliński i Bartek Januszko. Jak miło było zobaczyć zaabsorbowane i zasłuchane twarzyczki najmłodszych.
Dziękujemy za wizytę- organizatorki tego dnia w Andersie- bibliotekarki: Grażyna Król z Biblioteki Publicznej oraz Małgorzata Bąkowska z ZSP Anders.
Zdjęcia p. Barbara Nowak

dgc1 dgc2dgc4dgc5