OGÓLNOPOLSKI KONKURS CHEMICZNY „ALCHEMIK” W LO W ZŁOCIEŃCU

W czwartek 7 marca 2019 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z klasy o profilu biologiczno-chemicznym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu: Aksamit Hubert i Gapsa Roksana oraz Pawlik Joanna i Zielińska Klaudia wzięli udział w kolejnej już edycji Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego „Alchemik”.
Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu zawierającego 30 pytań zamkniętych oraz zadania opisowego dotyczącego naturalnych zjawisk chemicznych zachodzących wokół człowieka. Udział w konkursie i przygotowania do konkursu pozwoliły uczniom na rozwój kompetencji kluczowych, w szczególności na umiejętność logicznego i analitycznego myślenia. Uczniów do konkursu przygotowała pani Bogusława Jarosz, nauczycielka chemii.
tekst i zdjęcie: Bogusława Jarosz