OGÓLNOPOLSKI KONKURS FIZYCZNY „EUREKA” W LO W ZŁOCIEŃCU

W poniedziałek 11 marca grupa uczniów z klasy 3B Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu wzięła udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Eureka” organizowanego przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Grodzisku Mazowieckim.
Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej części uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 30 pytań, zaś w drugiej – opisowej musieli wykazać się znajomością wykorzystania maszyn prostych w życiu codziennym. Konkurs miał na celu szerzenie wiedzy z zakresu fizyki, propagowanie nauk ścisłych oraz aktywizację miłośników nauk ścisłych.Udział w konkursie był również doskonała formą powtórki do matury.
tekst i zdjęcia: Anna Mnichowicz