Olga Macioł z LO w Złocieńcu Mistrzynią Ortografii Powiatu Drawskiego

Olga Macioł z III a Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Andersa w Złocieńcu została Mistrzynią Ortografii II edycji Dyktanda o Pióro Starosty Drawskiego. Uczennica otrzymała nagrodę finansową w wysokości 750 zł.

W ortograficznej rywalizacji wzięło udział 67 osób, pośród których byli uczniowie szkół powiatu oraz dorośli. Uczestnictwo w konkursie powiatowym uczennica poprzedziła studiowaniem zasad ortografii i interpunkcji pod kierunkiem nauczycielki j. polskiego, Beaty Miszewskiej – Kozłowskiej. Olga została wytypowana do reprezentowania szkoły w konkursie powiatowym na drodze eliminacji szkolnych, najlepiej napisała tekst w Szkolnym Konkursie Ortograficznym.

Dyktando zostało zorganizowane z inicjatywy Starosty Powiatu Drawskiego, Stanisława Cybuli w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim. Wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 10 października br. w trakcie sesji Rady Powiatu Drawskiego.

Należy przypomnieć, że uczennice szkoły, Anna Barylska i Klaudia Senkowska ex aequo zwyciężyły I edycję Dyktanda, zdobyły Pióra Starosty Powiatu Drawskiego w 2012 roku.

Beata Miszewska – Kozłowska

MISTRZYNI ORTOGRAFII 2 Olga Macioł Mistrzynią Ortografii