Orientaliści z Andersa na podium Mistrzostw Pomorza i Kujaw w Biegach na Orientację 

W ostatni weekend września Złocieniec gościł biegaczy na orientację z województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego. Bardzo dobrze spisały się zawodniczki „Andersa”, zdobywając w silnie obsadzonej konkurencji K-16 i K-18 odpowiednio miejsca : pierwsze Michalina Maik; pierwsze Sandra Pomian, drugie Andżelina Pomian. Zmagania odbyły się w malowniczej scenerii popularnego wśród kuracjuszy kompleksu leśnego „Kańsko” i w samym centrum Złocieńca.

Ubrani w różnokolorowe barwy klubowe zawodnicy, biegający w dużej liczbie w różnych kierunkach po mieście z mapą i kompasem, budzili zainteresowanie trochę zdezorientowanych przechodniów. Całe to zamieszanie w formule orienteeringu, miało miejsce w asyście sił porządkowych klas wojskowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu. 

tekst : p. Jan Macul

biegi