ORIENTEERING NA SZCZYCIE WIEŻ 2. BRYGADY ZMECHANIZOWANEJ

Uczniowie z LO o profilu sportowo-wojskowym ZSP Andersa w Złocieńcu uczestniczyli w niecodziennej lekcji topografii z zakresu zajęć wojskowych.

Po intensywnym pokonaniu krętych schodów jednej z wież dominujących na siedzibą 2. Brygady im. Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego dokonali rekonesansu terenu z „lotu ptaka”. Przy użyciu kompasu i map turystycznych Pojezierza Drawskiego orientowali mapę topograficznie w terenie, określali azymuty i odległość widocznych obiektów z perspektywy czterech stron świata. Podziwiali panoramę i malowniczość krajobrazów Ziemi Złocienieckiej. Zajęcia z orienteeringu są wpisane w ofertę edukacyjną klas o profilu sportowo-wojskowym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu.

tekst: Jan Macul
zdjęcia: Weronika Dołżycka

uczniowie na wieży widokowej 2 uczniowie na wieży widokowej zajęcia w Sali Tradycji 2 zajęcia w Sali Tradycji zbiórka