OSTATNI DZWONEK… I WAKACJE

 

Absolwenci Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Wł. Andersa odebrali świadectwa ukończenia szkoły, a uczniowie klas mundurowych certyfikaty zaliczenia obozu szkoleniowo – kondycyjnego organizowanego przez 2 Brygadę Zmechanizowaną na terenie jednostki wojskowej, świadectwa promocyjne do następnej klasy oraz wyróżnienia i nagrody za wyniki w nauce, w roku szkolnym 2017/2018.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły, Beata Miszewska-Kozłowska od przywitania gości. Swoją obecnością zakończenie roku szkolnego zaszczycili: Wicestarosta Powiatu Drawskiego – Jacek Kozłowski, Członek Zarządu Powiatu Drawskiego – Janina Jung, Kierownik Referatu ds. Infrastruktury Społecznej Urzędu Miejskiego w Złocieńcu – Jolanta Dołbniak oraz przedstawiciele instytucji współpracujących ze szkołą, Zastępca Dowódcy 2 Brygady Zmechanizowanej Legionów im. marsz. Józefa Piłsudskiego – płk Artur Standio wraz z Wojskową Asystą Honorową oraz Rodzice uczniów ZSP „Andersa” w Złocieńcu.
Podczas szkolnej gali szczególnie żegnano absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Po występie Klaudii Zielińskiej, trzecioklasiści ZSZ odebrali świadectwa ukończenia szkoły, a wyróżniająca się uczennica Aniela Cylkowska dyplom uznania i książkę, natomiast Marzena Turowska, Aleksandra Winsztal i Angelika Wojnarowicz dyplomy uznania za dobre wyniki w nauce. Życzenia powodzenia, wytrwałości w dążeniu do celu i osiągania sukcesów zawodowych oraz osobistych składali: wychowawca Jan Macul, dyrektor szkoły, Wicestarosta Powiatu Drawskiego i Członek Zarządu Powiatu Drawskiego.
Dzień zakończenia roku szkolnego był szczególnie ważny dla uczniów klas mundurowych LO, którzy z rąk płk. Artura Standio, zastępcy dowódcy 2 Brygady Zmechanizowanej otrzymali certyfikaty zaliczenia obozu szkoleniowo – kondycyjnego organizowanego przez 2 Brygadę Zmechanizowaną na terenie jednostki wojskowej. Dowódca podkreślił w swoim przemówieniu, że uczniowie sprostali idei szkolenia będącego podsumowaniem ich rocznej edukacji pod kierunkiem żołnierzy, dziś wiedzą jaką wartość stanowi mundur żołnierza Wojska Polskiego oraz mają świadomość, jakie obciążenie związane jest z tym zawodem.
Ważnym momentem uroczystości było wręczenie listów gratulacyjnych rodzicom uczniów LO, których dzieci otrzymały świadectwa z wyróżnieniem, a ich średnia ocen uplasowała się w granicach 4,75 – 5,7. Gratulacje otrzymali rodzice Oliwii Bartnik, Joanny Pawlik, Marty Skrzypek, Julii Pilipiec, Martyny Musialik, Agnieszki Radzewicz, Darii Sekuły, Karoliny Snopek, Zuzanny Tymorek, Natalii Wortolec, Anny Krochmal, Julii Schubert i Weroniki Sperskiej. Dyplomy uznania za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymały również: Monika Jaworska, Weronika Krzemińska, Daria Trzciniecka, Klaudia Zielińska, Paulina Kozieł i Magdalena Brzozowska , których średnia ocen na świadectwie promocyjnym mieściła się w granicach 4,5 – 4,74.
Dyrektor wręczyła również nagrody i dyplomy uznania uczniom, którzy zajęli wysokie miejsca w sporcie na arenie województwa i makroregionu. Pośród wyróżnionych byli: Adrian Jastrzębowski, Paweł Szóstak, Filip Krynicki, Julia Zjawiona, Oliwia Grochulska, Oliwia Bartnik, Natalia Dudek, Wiktoria Ingram, Paulina Kozieł, Weronika Dudek, Maciej Tymczyszyn, Michał Zawierucha, Jakub Krasuski, Artur Szyszczakiewicz i Piotr Malec. Podziękowania za bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „Eureka” otrzymał Jakub Fruziński, dyplom wyróżnienia otrzymała Oliwia Bartnik, dyplomy uznania otrzymali Mateusz Beńko, Weronika Sperska, Agnieszka Radzewicz i Michał Surzyn, opiekunem uczniów była Pani Anna Mnichowicz. Nagrodzeni zostali także uczniowie biorący udział w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik”, za bardzo dobry wynik dyplomy wyróżnienia otrzymały Joanna Pawlik i Klaudia Zielińska, dyplomy uznania otrzymały Sandra Cębrowska i Karolina Kalińska, opiekunem uczniów była Pani Bogusława Jarosz. Uwieńczeniem uroczystości były podziękowania dyrektor złożone nauczycielom, wychowawcom i pracownikom szkoły za zaangażowanie i wysiłek pozwalające młodzieży osiągać sukcesy oraz za odpowiedzialność w wychowywaniu uczniów.
Ceremonię przygotowali uczniowie klasy II a i II b LO pod kierunkiem Pani Aleksandry Lezler–Leszczełowskiej i Pani Aleksandry Jurasz-Kozieł.