OTYLIA KOSIŃSKA WYRÓŻNIONA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

 

Otylia Kosińska uczennica klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Złocieńcu, została wyróżniona za wykonanie znakomitej pracy w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Tęcza” Konkurs organizowany jest corocznie przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej ,,Pokolenie”. Podstawowym celem konkursu jest rozwijanie wrażliwości estetycznej młodzieży oraz aktywizacja miłośników sztuk pięknych do tworzenia własnych prac plastycznych, wystawienie ich na forum ogólnopolskim i poddanie ocenie wykwalifikowanym artystom. Tematem XVIII Edycji była ,,Moja ulubiona pora roku” Uczennica wykonała pracę w ołówku (format A3), a ulubioną porą roku okazała się być – ,,Jesień” połączona z zamiłowaniem do koni. Jednocześnie w konkursie wzięła udział uczennica klasy II LO, Weronika Sobańska przedstawiając – ,,Lato”, w obrazie na płótnie. Otylii życzymy weny twórczej do rozwijania artystycznych skrzydeł, Weronice – pogłębiania zamiłowania do malowania. Uczestniczkom konkursu gratulujemy. Organizatorem konkursu plastycznego była pedagog szkolna, Pani Urszula Smyk.

Tekst i zdjęcia

Urszula Smyk