Pasjonaci chemii wystartowali w „Alchemiku”


Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego o profilu biologiczno-medycznym z ZSP „Andersa” w Złocieńcu wystartowali w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „ALCHEMIK”, którego celem jest utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych i ich znaczenia dla człowieka oraz aktywizacja miłośników chemii poprzez dalsze rozwijanie ich umiejętności.

Do etapu szkolnego przystąpiła młodzież, której celem jest pogłębianie znajomości przedmiotu w związku z planowaną ścieżką edukacji w zakresie studiów na kierunkach medycznych, przyrodniczych, politechnicznych.
W tegorocznej edycji konkursu brali udział: P. Frankowski, A. Iwan, W. Kowalewska, A. Lewandowska, P. Olszewska, A. Rutkowski, J. Skalska, P. Barankiewicz i K. Sawicka. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem nauczycielki chemii, Pani Bogusławy Jarosz.

Zdjecie 1