PATROL ZSP ANDERSA W LESIE

Uczniowie „ANDERSA” popołudnie 23-go lutego wykorzystali na naukę i doskonalenie umiejętności nawigacji w terenie w formule orienteeringu. Doskonalili umiejętność „czytania mapy” w lesie o znacznych przewyższeniach i bogatej rzeźbie. Pokonywali zadaniowo głębokie jary i przepastne skarpy. Przedzierali się przez chaszcze i gęstwiny. Znajdowali na trasie 12 km. marszobiegu na azymut charakterystyczne drzewa , wywroty i cieki wodne. Często wykorzystywali dla lepszej przebieżności sieć drożni wyznaczonej przez przemarsz zwierzyny łownej. Z uwagi na kamuflaż i zachowanie w lesie nie zakłócali naturalnego porządku ekosystemu. Ponad trzygodzinny bieg patrolowy z uwagi na znaczny wydatek energetyczny uczestników w zmiennych warunkach pogodowych przedwiośnia zasługuje na uznanie. Zadaniowe treningi orienteeringu są wpisane w ofertę edukacyjną klas mundurowych ze Złocieńca.

tekst: Jan Macul

biegi w wawozie instrukcje dla uczniow uczenice z mapami terenu uczniowie w trakcie patrolu