PO SPOTKANIU ZE SKAMANDRYTAMI

W dniach 13-15 listopada 2015 r. w Połczynie-Zdroju odbył się XXX Ogólnopolski Turniej Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej im. Skamandrytów. Program tegorocznego turnieju obfitował w koncerty, spotkania oraz profesjonalne warsztaty, co uatrakcyjniło pobyt i udział w konkursie.

W tym roku w jury zasiedli: Olga Bończyk – aktorka filmowa i teatralna, Agnieszka Babicz-Stasierowska – śpiewaczka i piosenkarka oraz Krzysztof Stasierowski – wokalista i aktor musicalowy.

W turnieju wzięły udział m. in. Uczennice Andersa: Malwina Czepkowska z III a LO i Zuzanna Rutkowska z I a LO.

Malwina wystąpiła z utworami poezji śpiewanej „Nie ma kraju” Juliana Tuwima oraz z utworem „Prawdziwy dom” własnej kompozycji. Zuzanna zaprezentowała dwa utwory recytatorskie „Grande Vallse Brilliante” Juliana Tuwima i „Nieczłowieku” własnej kompozycji.

Wszyscy uczestnicy turnieju rywalizowali na bardzo wysokim poziomie. Sam udział w konkursie był dla naszych dziewcząt prawdziwym sukcesem i ciekawym doświadczeniem.

tekst: Malwina Czepkowska

1