Podarowaliśmy Kubusiowi Cząstkę Siebie

Uczniowie Andersa przystąpili do udziału w akcji DKMS „ Wspólnie Przeciw Białaczce” dla chorego Kuby z Czaplinka. W szkole odbyły się prelekcje na lekcji biologii „Przyłącz się do walki    z rakiem krwi”. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wolontariuszy z klasy II a LO o akcji dowiedział się każdy mieszkaniec Złocieńca . Uczniowie przeprowadzili w szkole zbiórkę środków , przygotowali kiermasz ciast, a zebrane środki w postaci darowizny przekazali na konto fundacji DKMS. Ponadto wolontariusze wzięli udział w happeningu aby okazać swoją solidarność z chorym Kubą. Drodzy Uczniowie bardzo dziękujemy za wsparcie działań , za wasze wielkie serca, ponieważ niesamowite jest to, jak mocno jednoczy się społeczność jeżeli jest osoba, która potrzebuje pomocy. Szkolni wolontariusze uczestniczyli także w rejestracji potencjalnych dawców szpiku. W sobotę w Złocieńcu 20.06.2015 r. baza potencjalnych dawców szpiku powiększyła się o ok. 140 świadomych, wspaniałych ludzi, deklarujących swoją pomoc osobom potrzebującym przeszczepienia i na pewno ktoś spośród tych osób podarował Kubie cząstkę siebie.

Joanna Kołodziej

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 SONY DSC SONY DSC 14 15 16 SONY DSC SONY DSC 19 SONY DSC