POKAZ TECHNIK INTERWENCYJNYCH I UMIEJĘTNOŚCI PSÓW SŁUŻBOWYCH

 

We wtorek 27 marca uczniowie klas o profilu wojskowo–sportowym z Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych  im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu oglądali profilaktyczny pokaz technik interwencyjnych i umiejętności psów służbowych Żandarmów z Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Olesznie.

Celem wspólnego przedsięwzięcia LO w Złocieńcu z WŻW w Olesznie realizowanego zgodnie z planem współpracy szkoły z Żandarmerią Wojskową było zapoznanie uczniów  z obowiązkami i zadaniami żandarmerii. Zajęcia prowadzili: mł. chor. Rafał Lewandowski,  mł. chor. Łukasz Szemiel, st. szer. Karol Wolański, szer. Krzysztof Kwiatkowski, którzy w pierwszej części zajęć przedstawili młodzieży w formie wykładu  informacje o specyfice służby w tej formacji wojskowej. W drugiej części zajęć podoficerowie i szeregowi przedstawili w praktyce techniki interwencyjne służące zatrzymaniu podejrzanych oraz przedstawili umiejętności psa służbowego szkolonego w wykrywaniu materiałów wybuchowych.

tekst: Włodzimierz Rutkowski, zdjęcia: Katarzyna Mazur

2 techniki interewncji 3 techniki interwencji 4 wykład5 pies słuzbowy