Prawybory w Andersie – żywa lekcja demokracji

Uczniowie Andersa po raz kolejny wzięli udział w akcji ogólnopolskiej organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej „Młodzi Głosują”.

Zorganizowaliśmy 13 listopada 2014 r. debatę przedwyborczą, na którą zaproszeni zostali kandydaci na burmistrza Złocieńca :

• Pan Wojciech Chmiel z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość,
  • Pana Roman Pentelski z Komitetu Wyborczego Wyborców Nasz Region nasz Dom
  • Pan Waldemar Włodarczyk z Komitetu Wyborczego Wyborców Niezależne Forum samorządowe Pojezierza Drawskiego,
  • Pana Krzysztof Zacharzewski z Komitetu Wyborczego Lokalne Porozumienie Samorządowe.

Następstwem naszej wspólnej dyskusji były PRAWYBORY zorganizowane dnia 14 listopada 2014r. W akcji wzięli udział przede wszystkim maturzyści. Wyniki wyborów w myśl regulaminu CEO ogłaszamy dopiero po wyborach ogólnopolskich 16 listopada 2014 r.

Wyniki głosowania:

W głosowaniu wzięło udział 45 uczniów. Wszystkie głosy były ważne. Kandydaci otrzymali następującą liczbę głosów:

Wojciech Chmiel – 0 głosów, – 0 %

Roman Pentelski – 2 głosy, – 4,4 %

Waldemar Włodarczyk – 4 głosy, – 8,8 %

Krzysztof Zacharzewski – 39 głosów. – 86,6 %

Przechwytywanie

Dziękujemy uczniom z klasy III a LO za przygotowanie akcji.