PRELEKCJA – JAK UCHRONIĆ SIĘ PRZED ZAGROŻENIAMI XXI WIEKU?

7 marca 2019 roku w Auli Absolwentów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu odbyło się spotkanie uczniów klas maturalnych i klas mundurowych z pułkownikiem dyplomowanym Jackiem Mikołajunem. Tematami prelekcji były skutki prawne posiadania i używania substancji psychoaktywnych, handel ludźmi i organami ludzkimi.
W trakcie spotkania pułkownik służby celnej i przedstawiciel ESSO Delta, przytaczał wiele przykładów z własnej praktyki w wojsku i służbie celnej, obrazujących niebezpieczeństwa i zagrożenia czyhające na młodych ludzi w realnym życiu i w internecie. Odpowiadał na pytania dotyczące tematu prelekcji i pracy celnika. Zachęcał również do podjęcia nauki w policealnym Elitarnym Studium Służb Ochrony „Delta” w Koszalinie, którego jest wykładowcą i dyrektorem. Ciekawe zagadnienia i przykłady w interesujący przekazane przez prelegenta wzbudziły duże zainteresowanie wśród słuchaczy.
tekst i zdjęcia: Marcin Wiliński