„Recydywa” biegaczy ZSP im. W. Andersa w Złocieńcu

 

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu po raz kolejny w tym roku szkolnym awansowali do Finału Wojewódzkiego w Drużynowych Biegach Przełajowych. Organizatorem zawodów jest Szkolny Związek Sportowy. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy start w zawodach powiatowych 6-go kwietnia 2018 r.  na trasach biegowych w okolicy Jeziora Dłusko potraktowali jako sprawdzian formy w bezpośrednim przygotowaniu startowym do imprezy głównej (17.04.2018 Gryfino). Zawodniczki: Oliwia Bartnik, Wiktoria Ingram, Julia Zjawiona, Paulina Kozieł rywalizowały na trasie 1500 m. Zawodnicy w składzie: Konrad Maliszewski, Łukasz Szóstak, Paweł Szóstak, Filip Krynicki i Jakub Kuśmierski biegali na dystansie 2500 m. Profil trasy z kilkoma podbiegami nie był dla trenujących zbyt wymagający. Stąd potrzeba w najbliższym czasie niespełna dwóch tygodni poprawy sprawności biegowej, siły i szybkości tempowej poszczególnych Reprezentantów Szkoły. Złocieniecki run team „Anders” szlifuje formę na Mistrzostwa Województwa w Drużynowych Biegach Przełajowych. Reprezentowanie szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Drawskiego w biegach przez uczniów głównie z klas mundurowych „Andersa” nawiązuje do najlepszych okresów współzawodnictwa sportowego szkoły w Województwie Zachodniopomorskim. Opiekunem drużyny biegaczy jest trener II klasy w lekkiej atletyce Jan Macul.

dav dav dav dav