REKRUTACJA – U NAS MUNDURY NIE OD PARADY

LO w Złocieńcu o profilu wojskowo – sportowym współpracuje z 2 Brygadą Zmechanizowaną Legionów im. marsz. Józefa Piłsudskiego, w ramach której realizowany jest plan współpracy zatwierdzony przez MON. Uczniowie zdobywają wiedzę teoretyczną i umiejętności pod kierunkiem żołnierzy z zakresu: musztry, strzelania, taktyki wojskowej, samoobrony, topografii wojskowej. Roczny program edukacji dla bezpieczeństwa kończy się obozem szkoleniowo – kondycyjnym na terenie jednostki wojskowej, którego zaliczenie potwierdzone jest certyfikatem.

03 Certyfikat - zakres szkolenia

 

Uczniowie mają dodatkowo zajęcia sportowe, na których trenują terenoznawstwo, orientację sportową. Szkolenie potwierdzone certyfikatem daje możliwość skrócenia służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwy. Efekty szkolenia wojskowego potwierdzają sukcesy naszych uczniów: II miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Klas Mundurowych na Poligonie Drawskim, II miejsce dziewcząt w Wojewódzkich Zawodach Strzeleckich „O Srebrne Muszkiety”, III miejsce w Wojewódzkich zawodach „Sprawni jak Żołnierze”. 07 musztra 05 uczniowie na stzrelnicy 08 cwiczenia bison 04 uczniowie na czołgu 09 o srebrne muszkiety 06 mistrzostwa