RYWALIZUJĄ W OGÓLNOPOLSKICH MISTRZOSTWACH MENEDŻERSKICH

Paweł Frankowski, Jonasz Udycz i Daniel Wiliński, uczniowie klasy drugiej LO o profilu matematyczno-ekonomicznym oraz Małgorzata Kwiatecka, Karolina Kołowska i Tomasz Stolarski uczniowie klasy drugiej Branżowej Szkoły I Stopnia z Zespołu Szkół im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu, pomimo ograniczonego funkcjonowania szkoły z powodu pandemii, biorą  udział w ogólnopolskim konkursie „Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie”, których organizatorem jest Fundacja Przedsiębiorczości Revas w ramach realizacji projektu edukacji ekonomicznej adresowanego do młodzieży szkół ponadpodstawowych. Młodzi przedsiębiorcy od kwietnia do maja uczą się biznesu prowadząc wirtualne firmy. Uczniowie LO prowadzą Sklep Elektro sprzedając telewizory i laptopy, natomiast uczniowie Szkoły Branżowej prowadzą Klub Fitness. Celem konkursu jest zachęcenie młodzieży do zdobywania  wiedzy i umiejętności w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem, zainteresowanie ekonomią i przedsiębiorczością, a także rozwijanie kompetencji kluczowych, m.in. umiejętności pracy w zespole, rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji pod presją czasu. Uczniowie co tydzień podejmują realistyczne decyzje biznesowe, rywalizują o klientów z konkurencyjnymi firmami działającymi na tym samym rynku, analizują wyniki podjętych decyzji, stawiają tezy, wyciągają wnioski i rozwiązują problemy. Podjęte decyzje śledzą co tydzień na karcie wyników, by sprawdzić swoją pozycję na tle innych młodzieżowych firm w Polsce. Taka gra to dla uczestników prawdziwy trening umiejętności przedsiębiorczych. Do zakończenia  pozostały 2 rundy, obie drużyny są w czołówce klasyfikacji i może się jeszcze dużo wydarzyć, bo uczniowie obu drużyn są bardzo zaangażowani i odpowiedzialni za podejmowane decyzje. Uczniowie rywalizują w zawodach menedżerskich pod kierunkiem opiekunki Klubu Ekonomistów, nauczycielki przedsiębiorczości i ekonomii w praktyce, Pani Grażyny Waneckiej.

 Tekst Grażyna Wanecka